3. Het verloop van de wedstrijd
4. Algemene regels en andere informatie
1. Algemene voorwaarden
1. De wedstrijd staat open voor jonge kandidaten van alle nationaliteiten. De onderverdeling bestaat uit 2 disciplines:
Opera
1e leeftijdsgroep – 16-21 jaar (voor de leeftijd jonger dan 16 jaar kan een deelnemer worden geaccepteerd op speciaal verzoek aan het Organisatiecomité)
2e leeftijdsgroep – 22-35 jaar (inclusief op het moment van registratie)
Lied duo (stem en piano): 18-35 jaar (inclusief op het moment van registratie)
De uitvoering van het duo zal worden geëvalueerd als de solo-uitvoering van de zanger en de kwaliteit van het ensemble. De prestaties van Pianist worden niet afzonderlijk geëvalueerd.
2. De competitie bestaat uit 2 openbare rondes
3. De volgorde waarin de deelnemers zullen optreden, wordt willekeurig bepaald. De volgorde wordt door alle rondes van de wedstrijd heen gehouden. Alle deelnemers moeten echter voorbereid zijn op mogelijke de veranderingen in het schema en de volgorde van uitvoeringen.
4. Een lid van de jury kan geen punten toekennen aan zijn / haar eigen studenten. Ook mag hij/zij niet stemmen op een kandidaat die een familielid is van het betreffende jurylid.
5. Prijzen zijn ingedeeld per categorie en leeftijdsgroep en kunnen worden gedeeld of niet worden toegekend, volgens het besluit van de jury en het Organiserend comité:
1° prijs – diploma en laureaat, speciale prijs
2° prijs – diploma en laureaat, speciale prijs
3° prijs – diploma en laureaat, speciale prijs
6. De jury en het Organiserend comité kunnen speciale prijzen toekennen voor deelnemers, docenten en begeleiders:
– Speciale prijs(zen) van het operaagentschap Arien Arts & Music Management
– Rol in het Operaproject van Triomphe de l’Art, asbl
– Speciale prijs van de International Opera Academy in Gent
– Beste uitvoering van een werk van een Belgische componist
– Beste begeleider van de wedstrijd
– Jonge Belofte Award (toegekend door de vereniging Triomphe de l’Art, vzw)
7. De jury heeft het recht om:
a) niet alle prijzen toe te kennen;
b) prijzen te delen (behalve Grote Prijs) tussen kandidaten;
c) het diploma “Laureaat van de internationale wedstrijd Triomphe de l’Art” uit te reiken.
8. De beslissing van de jury is definitief en onherroepelijk.
9. De resultaten van de wedstrijd worden bekendgemaakt in de ochtend van 2 november 2025 in het MIM Brussel.
10. Pianisten die door de organisatoren van de wedstrijd zijn aangewezen (officiële pianisten), staan tegen een extra vergoeding ter beschikking van de deelnemers. Als een deelnemer een pianist nodig heeft, is het noodzakelijk dit aan te geven in het inschrijvingsformulier. Deelnemers kunnen echter een persoonlijke begeleider hebben. Als dit het geval is, moet dit worden aangegeven op het inschrijvingsformulier (evenals het behorende instrument). Het inschrijfgeld voor de deelnemer die de officiële pianist van de competitie nodig heeft, is hier in de tabel te vinden. Let op: de betaling van het inschrijfgeld dient te geschieden met 1 bankoverschrijving. Aparte of vertraagde bankoverschrijvingen voor alleen pianistbegeleiding worden niet geaccepteerd.
De diensten van de officiële pianist van de competitie omvatten 30 minuten repetitie met de deelnemer voor de 1e en 2e ronde samen, evenals de begeleiding van de pianist bij de competitierondes en het galaconcert voor de deelnemer. De reis- en verblijfskosten van de persoonlijke begeleiders worden NIET gedekt door de competitie. Het schema van de repetities wordt vastgesteld door het organiserend comité van de competitie. De partituren moeten samen met het aanvraagformulier naar het volgende e-mailadres worden gestuurd:
competition@triomphedelart.org
Handgeschreven partituren worden niet geaccepteerd. De kwaliteit van partituren in elektronisch formaat moet hoog zijn. Anders garandeert de pianist niet de kwaliteit van zijn begeleiding.
Kandidaat moet de partituren voor de officiële pianisten (als de kandidaat niet door een eigen pianist wordt begeleidt) van de wedstrijd sturen, samen met zijn / haar inschrijvingsformulier voor de competitie. Als de kandidaat de scores verzendt na 1 October 2025, hebben officiële pianisten het recht om te weigeren of om extra kosten aan te vragen.
11. De deelnemer heeft het recht om de volgorde te kiezen waarin hij / zij de verschillende werken in zijn / haar programma zal spelen. Hij moet deze keuze in het inschrijvingsformulier vermelden, evenals de duur van elke compositie in zijn/haar programma. Na 1 October 2025 kan het programma van de kandidaat en zijn gekozen volgorde niet worden gewijzigd.
12. Door deel te nemen aan de wedstrijd, verlenen de kandidaten en hun begeleiders de Triomphe de l’Art asbl, het recht om de uitvoeringen te registreren en te reproduceren tijdens de wedstrjd en de concerten in elk bestaand of toekomstig medium, alsmede het recht om hun uitvoeringen uit te zenden via televisie- of radiouitzendingen, inclusief internet, kabelnetwerken, en andere uitzendingen, live of vooraf opgenomen, in België of in het buitenland.
13. Alle deelnemers die zich kwalificeerden voor de 2e ronde en hun begeleider moeten optreden zonder aanspraak op enige compensatie tijdens het laatste Galaconcert van de competitie en tijdens het 2e extra concert als dit wordt bevestigd door het Organisatiecomité. Tijdens het Galaconcert moet de deelnemer de werken uitvoeren van componisten die leefden vóór het jaar 1954, tenzij anders bepaald door het Organisatiecomité.
14. De winnaar van de Grote Prijs en de winnaars van de eerste prijs van de vorige edities van de wedstrijd komen alleen in aanmerking voor deelname aan een volgende editie van de wedstrijd door zich in te schrijven voor een andere leeftijdsgroep.
15. In de categorie “Opera” moet het gehele programma van de deelnemer live uit het hoofd worden gespeeld. In de categorie “Lied duo” kunnen de deelnemers gebruik maken van de partituur .
16. In geval van niet-naleving van de bovengenoemde voorwaarden, verliest de muzikant al zijn / haar prijzen.
2. Toegangsvoorwaarden
1. Uiterste aanvraagdatum: 1 October 2025
2. De kandidaat kan Online inschrijven op onze website of door het invullen (in het Engels, Frans of Nederlands) en het ondertekenen van inschrijvingsformulier die beschikbaar zijn op dezelfde pagina van onze website. In dit geval moeten de inschrijvingsformulieren per e-mail worden verzonden naar: competition@triomphedelart.org
Op het inschrijvingsformulier moet de kandidaat verplicht het volgende invullen:
Voor- en achternaam van de kandidaat
Geboortedatum en leeftijdsgroep
Onderwijsinstelling (school,universiteit) en de contactgegevens van de instelling.
De verkregen diploma’s en huidige studies.
Adres, telefoonnummer, email.
Uit te voeren programma bij elke ronde, met vermelding van de componisten, werken en duuren.
Voor-en achternaam van de eigen begeleider (indien van toepassing) alsmede hun adres, telefoonnummer en e-mail.
De Directie behoudt zich het recht om alle informatie en foto’s te gebruiken voor mediadoeleinden. Alle audio en video-rechten behoren toe aan de vzw “Triomf van de Kunst”.
De kandidaten die toegelaten worden tot de wedstrijd krijgen een officiële uitnodiging.
Het in het inschrijvingsformulier opgegeven programma kan nadien niet meer worden gewijzigd na de uiterste aanvraagdatum (1 October 2025).
3. Een officieel document (origineel of een gecertificeerde kopie) dat de nationaliteit en de geboortedatum van de kandidaat waarborgt.
4. Een kort CV in het Engels, Frans of Nederlands (die zal worden gepubliceerd), met vermelding van de studies, leraren, voornaamste concerten, recitals, en prijzen.
5. Een duidelijke foto (Min 300 dip), en een gekleurde pasfoto (3×4).
6. Eventuele afschriften van laureatengetuigschriften, persberichten, concertprogramma’s etc.
7. Ischrijvingsgeld
Discipline: Opera | ||
Kosten zonder wedstrijdpianist | Kosten met pianist van de wedstrijd | |
1e leeftijdsgroep | 90 € | 145 € |
1e leeftijdsgroep student van de muziekacademie of het conservatorium van Brussel |
80 € | 135 € |
2e leeftijdsgroep | 110 € | 165 € |
1e leeftijdsgroep student van de muziekacademie of het conservatorium van Brussel |
100 € | 155 € |
Discipline: Lied duo | |
Kosten voor elk lid van de kamermuziekgroep | |
Duo muzikant | 70 € |
Duo muzikant student van de muziekacademie of het conservatorium van Brussel |
60 € |
De inschrijvingskosten moeten worden betaald via een bankoverschrijving (bankcommissies worden betaald door de kandidaat) naar de volgende bankrekening vóór 1 oktober 2025. Let op: de betaling van de inschrijvingskosten moet worden gedaan met 1 bankoverschrijving. Aparte of vertraagde bankoverschrijvingen voor alleen pianistbegeleiding worden niet geaccepteerd.
Studenten van de Brusselse muziekacademie of het conservatorium moeten een officieel ondertekend certificaat van de onderwijsinstelling indienen waarin wordt bevestigd dat hij/zij een student is van de onderwijsinstelling voor het huidige academiejaar.
Let op voor niet-Europese kandidaten: belastingen moeten worden betaald door de aanvragers, nooit door de wedstrijd, dus let op bij het overmaken dat de belastingen niet aan de wedstrijdzijde worden betaald. We moeten het exacte bedrag van de deelnamekosten ontvangen. Dus voor de landen die geen deel uitmaken van de SEPA-zone, voegt u € 12,10 toe. SEPA-zone bestaat uit de 28 EU-lidstaten samen met de vier leden van de Europese Vrijhandelsassociatie (IJsland, Liechtenstein, Noorwegen en Zwitserland)
IBAN: BE27 0018 5876 0173
BIC: GEBABEBB
Rekeninghouder: Triomphe de l’Art, asbl
VERGEET NIET OM ONS PER E-MAIL EEN BANKDOCUMENT TE STUREN TER BEVESTIGING VAN DE BETALING.
SCHRIJF UW ACHTERNAAM EN EEN LAND IN DE COMMUNICATIE VAN UW BANKOVERSCHRIJVING, ZODAT WIJ UW TRANSACTIE KUNNEN IDENTIFICEREN
DE BEVESTIGING VAN DE AANVAARDING WORDT PER E-MAIL NAAR DE KANDIDAAT VERZONDEN SNEL NADAT ZIJN VOLLEDIGE AANVRAAG IS INGEDIEND, MAAR NIET LATER DAN 1 OKTOBER 2025
DE BETAALDE AANVRAAGKOSTEN KUNNEN NIET WORDEN TERUGBETAALD OF OVERGEDRAGEN NAAR DE VOLGENDE WEDSTRIJD, ONDER GEEN ENKELE VOORWAARDE.
8. Het Organiserend comité is niet verantwoordelijk voor het verlies van documenten en materialen van de kandidaat.
9. Alle materialen die naar het Organiserend comité worden gestuurd, moeten beschikbaar zijn in de officiële talen van de wedstrijd: Engels, Frans of Nederlands.
10. Kandidaten en personen die hen vergezellen moeten zelf voor hun visumsvisa zorgen. Het Organiserend Comité kan op verzoek van de kandidaat een officiële uitnodiging voor de wedstrijd versturen. Tegelijkertijd zijn de wedstrijd en het Organiserend comité niet verantwoordelijk voor de uiteindelijke weigering van visa of andere juridische kwesties. Deelnemers zijn ook verantwoordelijk voor het betalen van transportkosten voor hun instrumenten.
3. Het verloop van de wedstrijd
1. Elke kandidaat die wordt toegelaten tot de openbare rondes stemt ermee in om deel te nemen aan die rondes volgens de tijd en de datum die door het organiserend comité zijn vastgesteld, tenzij hij of zij hiervan wordt verhinderd door ziekte of een ongeval dat wordt bevestigd door een wettelijke verklaring van een arts, politieagent of andere functionaris. In dit geval kunnen de tijd en de datum van zijn of haar optreden naar goeddunken van het organiserend comité worden gewijzigd.
2. In alle rondes speelt de kandidaat met begeleiding of a capella.
3. Als de deelnemer uitvoert met de officiële begeleiding van de wedstrijd, moet de deelnemer exact dezelfde versie meenemen als deze die werd bezorgd voor de begeleider.
4. Deelnemers dekken hun eigen reiskosten, evenals voedsel en accommodatie
5. Tijdens het galaconcert moet de deelnemer gekleed zijn in het concertpak en bijbehorende schoenen.
6. Het Organiserend comité kan de deelnemers aanbevelingen geven voor hotels of bed & breakfasts. Boeking en betaling gebeurt door de deelnemers zelf.
7. Reiskosten en verblijf tijdens de wedstrijd van ouders, persoonlijke begeleiders, leerkrachten of andere begeleidende personen worden door de kandidaat zelf betaald. Zonder afbreuk te doen aan het hoger vermelde, kan het Organiserend Comité bijstaan bij het regelen van huisvesting van deze personen.
8. De geëlimineerde deelnemers en hun delegatie moeten verder hun verblijfkosten dragen als ze tot het einde van de wedstrijd blijven.
9. Het Organiserend comité zal de deelnemers meer informatie verschaffen over het openbaar vervoer en mogelijke accommodaties in Brussel.
10. Prestaties van deelnemers worden door een internationale jury bij geheime stemming beoordeeld.
11. De beslissingen van de jury in alle stadia zijn onherroepelijk en kunnen niet worden besproken, hrzien of betwist.
12. De jury heeft het recht om de uitvoering van de kandidaat te onderbreken. De jury en het Organiserend comité hebben het recht om het programma van de kandidaten op te delen of in te korten door een of meerdere stukken uit het programma te verwijderen
13. De dag vóór het galaconcert hebben de Voorzitter en de jury het recht om een stuk voor de kandidaat uit zijn of haar repertoire te halen om op te treden tijdens het galaconcert.
14. De Voorzitter en de jury selecteren kandidaten die zullen optreden tijdens het laatste galaconcert. Geselecteerde kandidaten moeten spelen tijdens het galaconcert. Als geselecteerde kandidaten de geselecteerde stukken niet uitvoeren tijdens het galaconcert, behoudt het Organiserend comité zich het recht om de persoon uit de wedstrijd te halen, om de titel van winnaar, diploma of enige andere speciale prijs te behalen verdiend bij de competitie
4. Algemene regels en andere informatie
1. De eindbeslissing voor alle zaken ivm. de organisatie en de uitvoering van de wedstijd ligt bij het Organiserend comité.
2. In geval van overtreding van het wedstrijdreglement hebben het Organiserend comité en de jury het recht om de deelnemer uit de wedstrijd te verwijderen.
3. Deelnemers en juryleden moeten zich tijdens de wedstrijd onthouden van uitspraken in de media, tenzij dit wordt opgelegd door het Organiserend Comité.
4. De Vereniging “Triomphe de l’Art, asbl” heeft de exclusieve rechten (van toepassing op alle landen) op de audio / video-opnames, bewerkingen, productie en distributie van materialen in alle rondes van de wedstrijd, inclusief de openings- en sluitingsceremonie van de wedstrijd. De vereniging “Triomphe de l’Art, asbl” heeft het exclusieve recht om de opgenomen audio / video-inhoud gratis te gebruiken en zonder toestemming van de deelnemers, begeleiders en juryleden die hebben deelgenomen aan concerten tijdens de competitie.
5. Geen opname audio- of video-apparatuur is toegestaan op de rondes en gala-concerten (inclusief interviews) van de wedstrijd, tenzij officieel verplicht gesteld door het Organiserend Comité. Anders behoudt het Organiserend Comité zich het recht voor om alle opnames die tijdens de competitie zijn gemaakt in beslag te nemen of juridische stappen te ondernemen tegen de persoon die de opname heeft gemaakt.
6. De vereniging “Triomphe de l’Art, asbl” heeft het recht de rechten zoals vermeld in punt 5 van dit reglement over te dragen aan derden.
7. De officiële talen van de wedstrijd zijn Engels, Frans en Nederlands. De teksten in het Engels zijn juridisch bindend. Als iemand een officiële vertaling van deze voorwaarden of van de andere materialen van de wedstrijd wil maken, moet deze persoon de vereniging “Triomphe de l’Art, asbl” of het Organiserend comité op de hoogte brengen. Zonder hun andersluidend akkoord zijn het Organiserend Comité en de Vereniging “Triomphe de l’Art, asbl” niet verantwoordelijk voor de mogelijke problemen veroorzaakt door onnauwkeurigheden in de vertaling van de bovengenoemde materialen.
8. De medische verzekering en verzekering tegen verlies en beschadiging van het instrument of de bagage in het geval van een ongeluk, brand of diefstal tijdens het reizen valt ten laste van de deelnemers. Als de verzekering van de deelnemer niet in het inschrijvingsformulier voorkomt, is de wedstrijd of zijn organisatie niet verantwoordelijk en dekt deze geen medische kosten.
9. Deelnemers aan de wedstrijd mogen tijdens de wedstrijd geen openbare optredens doen, met uitzondering van deze gepland door het Organiserend Comuité. Deze voorwaarde is geldig tot het einde van het galaconcert.
10. Overmacht. De wedstrijd kan worden geannuleerd of uitgesteld vanwege epidemieën, branden, aardbevingen, stakingen, oorlog, vertragingen van vluchten of andere transporten en andere gevallen van overmacht.
11. De kandidaat mag zijn eigen composities niet spelen.
12. De kandidaat moet de naam van de componist voorleggen, de volledige naam van de compositie, tonaliteit, opusnummer, de duur en de publicatie van elke compositie.
13. De kandidaat kan beslissen over de herhalingen in de compositie, op voorwaarde dat de totale duur van het werk de toegestane duur niet overschrijdt.
14. Wijzigingen in het ingezonden programma zijn na 1 oktober 2025 niet toegestaan, tenzij uitzonderlijk gecorrigeerd door het Organiserend Comité
15. Na de wedstrijd kan het Organiserend Comité een concerttournee organiseren voor de winnaars, waar zij verplicht zijn om deel te nemen in onderlinge overeenstemming tussen winnaars en het Organiserend Comité
16. Als de kandidaat zijn / haar geplande uitvoering mist tijdens de ronde van de wedstrijd, is het aan het Organiserend Comité om de prestaties van de kandidaat tijdens de ronde opnieuw te plannen (of niet). Als het Organiserend Comité de mogelijkheid niet kan vinden om de voorstelling opnieuw te plannen, wordt de kandidaat automatisch uitgesloten van de competitie. Kandidaten moeten minimaal 1 uur optreden aanwezig te zijn op de locatie van de ronde en het galaconcert.
17. Het Organiserend Comité heeft het recht om een discipline of een leeftijdsgroep van de competitie te verwijderen. De kandidaten van de verwijderde categorie / leeftijdsgroep worden onmiddellijk op de hoogte gebracht van een dergelijke beslissing. Aanvraagkosten betaald door de kandidaten die al voor deze categorie of leeftijdsgroep waren voldaan, worden terugbetaald door de vereniging “Triomphe de l’Art, asbl”.
18. Deelname aan de competitie van muzikanten, juryleden, begeleiders en anderen betekent dat ze het eens zijn met alle bovenstaande voorwaarden. In het geval van overtreding van de voorwaarden van de wedstrijd behoudt het Organiserend Comité zich het recht voor om de persoon uit de wedstrijd te zetten, om de titel van winnaar, een diploma of een andere speciale prijs te behalen.
19. De toegang tot de rondes van de competitie is gratis voor het publiek. Echter, registratie via e-mail competition@triomphedelart.org wordt sterk aanbevolen. Als iemand zonder registratie naar de rondes komt en er is geen plaats meer in de concertzaal, zal het organisatiecomité deze persoon vragen de concertzaal te verlaten.
20. De toegang tot het galaconcert is gratis voor alle deelnemers aan de competitie, maar niet voor het publiek, inclusief familieleden en vrienden van de deelnemers. Al het publiek moet een toegangskaartje kopen voor het galaconcert.